Канцлер Німеччини Мерц має намір запросити Трампа до країни у вересні

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц планує запросити президента США Дональда Трампа з державним візитом до федеральної землі Рейнланд-Пфальц, звідки походить його родина.
Про це Мерц заявив під час партійного зібрання Християнсько-демократичного союзу, повідомляє Tagesspiegel.
У своєму виступі канцлер визнав, що нині його відносини з американським лідером залишаються напруженими. «Наразі він не дуже добре до мене ставиться», – зазначив Мерц, натякнувши на розбіжності між Берліном і Вашингтоном, зокрема щодо ситуації навколо Ірану.
Продовження після реклами
За словами канцлера, він планує найближчими вихідними провести розмову з Трампом і запросити його відвідати Німеччину у вересні.
Мерц уже раніше виступав із подібною ініціативою, пропонуючи американському президенту відвідати Рейнланд-Пфальц. Саме звідти у 1885 році емігрував до США дід Трампа — Фрідріх Трамп.
Попри два президентські терміни, Дональд Трамп досі не здійснював офіційного державного візиту до Німеччини. Натомість він відвідував країну в межах міжнародних заходів, зокрема саміту G20 у Гамбурзі.
Продовження після реклами
Уряд Німеччини запровадив нову генеральну ліцензію, яка дозволяє німецьким компаніям експортувати озброєння для протиповітряної та морської оборони до низки країн, зокрема й України, без необхідності отримання індивідуального дозволу.
Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

