Розстріл евакуаційного авто у березні 2022 року – ОГП повідомив про підозру

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру командиру російської бойової машини за наказ розстріляти цивільний автомобіль під час евакуації мирних жителів у березні 2022 року. Внаслідок обстрілу з 30-мм гармати загинули водій та двоє пасажирів. Паралельно до суду скеровано обвинувальні акти щодо ще трьох військовослужбовців РФ за катування та жорстоке поводження з цивільними під час окупації Бучі.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
За даними слідства, підозрюваний командир десантно-штурмового підрозділу наказав екіпажу БМД-2 атакувати автомобіль, який не мав ознак належності до військових цілей. По машині із трьома цивільними було здійснено щонайменше 15 пострілів, а після її зупинки вогонь відкрили знову.
Як зазначають у відомстві, військовослужбовцю «інкриміновано віддання наказу на порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством цивільних (ч. 2 ст. 438 КК України)».
Продовження після реклами
Крім того, правоохоронці завершили розслідування та передали до суду справи щодо трьох інших представників ЗС РФ. Їм закидають жорстоке поводження з населенням. Зокрема, у Бучі командир роти та механік-водій протягом двох днів катували місцевих жителів у приватній квартирі.
У повідомленні ОГП вказано, що потерпілі піддавалися насильству, яке включало «незаконні «допити», побиття, погрози вбивством із використанням зброї та ножа, умисне поранення потерпілого ножем».
Ще один епізод стосується російського військового, який знущався з трьох мирних людей, змусивши їх лягти на землю та стріляючи біля їхніх голів. У прокуратурі наголошують, що «усі потерпілі – цивільні особи, які не брали участі у бойових діях та не мали зброї».
Продовження після реклами
Також «Апостроф» писав, що правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження за фактом розстрілу двох українських військовослужбовців російськими окупантами у селі Шахове. Інцидент стався 27 грудня 2025 року під час штурмових дій з боку армії РФ, у результаті яких обеззброєні захисники загинули на місці.
Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

