eplus.com.ua

Європейські країни не готові направляти інструкторів для навчання до Україниь — експерт

Апрель 03
14:36 2026

Війна в Україні довела, що вирішальними є не дорогі системи озброєння, а знання, навички та швидкість виробництва. Україна готова ділитися практичним бойовим досвідом із партнерами, проте більшість європейських країн поки не наважуються надсилати своїх інструкторів та підрозділи через страх втягнутися у конфлікт.

Про це в ефірі телеканалу «Апостроф» розповів начальник підготовки за кордоном Командування штурмових військ Денис Ярославський.

Експерт зазначив, що більшість країн-партнерів поки не готові надсилати своїх інструкторів чи підрозділи для спільної підготовки в Україні. Україна пропонує партнерам приїжджати і отримувати практичний досвід безпосередньо в умовах війни, однак ті не наважуються через страх бути втягнутими у конфлікт. Водночас він зауважив, що цей страх не скасовує загрози — за його словами, війна може перекинутися на територію Європи незалежно від їхнього бажання.

Продовження після реклами

Він також додав, що теоретична підготовка, зокрема тренування на симуляторах, є недостатньою без реального бойового досвіду. За його словами, лише участь у бойових умовах дає розуміння роботи противника та дозволяє ефективно діяти.

«Вони на сьогоднішній день не готові, більшість країн наших партнерів, не готові надавати сюди інструкторів офіційно для того, щоб ми з ними проходили підготовку, навчали перш за все їх. Більшість країн наших партнерів не готові надсилати сюди не те, що якісь там батальйонно-тактичні групи для якогось злагодження, для навчання, а навіть інструкторів. Якщо вони розуміють загрозу, і поляки її розуміють перш за все. Тобто сьогодні більше підготовка йде саме на технічному рівні. Але це все не буде працювати без фахового досвіду», — пояснив Ярославський.

Експерт підкреслив, що світ перейшов у стадію, де дорога зброя програє швидкості та ефективності виробництва засобів ураження. Високотехнологічні системи, такі як Patriot, є критично важливими, але їхнє виробництво не встигає за темпами «економіки війни».

Продовження після реклами

«Виробляти високоточну дорогу зброю потрібен час. Якщо навіть в тебе є гроші, то робити Patriot треба три-чотири місяці. Розумієте, одну ракету. От і всі зараз повинні зрозуміти, що ми перейшли в ту стадію війни, коли дорога зброя багато не працює. Працює знання, навики та ефективність і швидкість виробництва засобів ураження. Отримати реальний бойовий досвід можна виключно на війні. Ну не існує ніякої еволюції війни без фізичної присутності на ній», — зауважив він.

За його словами, сучасна війна показала, що вирішальними є не лише дорогі системи озброєння, а знання, навички та швидкість виробництва.

«Воно все не буде працювати без фахового досвіду. Це саме те, з чим зараз зіткнулися країни Перської затоки, які мають гроші, великі гроші, які можуть купити собі все, що завгодно і Patriot на першому етапі навіть збивати «шахеди», але потім всі розуміють, що економіка війни — це основне. Якщо період війни затягується не на три доби і не на тиждень, то економіка працює перш за все не тільки тому, що там тратяться гроші, а за те, що виробляти високоточну дорогу зброю потрібен час», — наголосив він.

Він повідомив, що Росія може в майбутньому розширити агресію на країни Європи, і це лише питання часу. Наразі вона зосереджена на війні проти України, але в разі зниження інтенсивності боїв може перекинути ресурси на інші напрямки.

Він зазначив, що Росія наразі має одну з найпотужніших армій світу саме завдяки безперервній еволюції в реальних боях, особливо у сфері радіоелектронної боротьби (РЕБ).

«Росія дійсно являється сьогодні дуже серйозним противником і дуже серйозною армією. Вона має одні з найкращих, якщо не найкращі в світі засоби радіоелектронної боротьби. Їхні РЕБи — це взагалі номер один. Я не думаю, що навіть у американців є такі РЕБи. Війна настільки змінюється, що поки що крупна корпорація США щось випускає, тут уже три рази змінилися радіочастоти», — підсумував Ярославський.

«Апостроф» повідомляв, що українські експертні команди, які після початку війни США та Ізраїлю з Іраном вирушили до країн Затоки, аналізують потенційні цілі атак Ірану та пропонують, як саме їх захищати.

Зацікавленість країн Балтії у військових гарантіях від України продиктована реальними планами РФ щодо гібридних і прямих атак на Естонію, Литву та Латвію. Після завершення війни Україна володітиме унікальним контингентом, здатним стати основою європейської стабільності.

Досвід України у застосуванні морських дронів та протидії безпілотним системам може стати корисним для партнерів під час розблокування Ормузької протоки. Українські військові вже тривалий час діляться своїми напрацюваннями з союзниками, зокрема щодо морської піхоти, систем ситуаційної обізнаності та дій у морі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час візитів до країн Близького Сходу домовлявся й про продаж морських дронів, а українські військові ділилися досвідом розблокування морських шляхів у Чорному морі.

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Статьи по теме

Последние новости

Посилення стійкості енергосектору України: Сербія виділить 2 млн євро

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.