eplus.com.ua

Як SpaceX Маска в сотий раз ракету запускала

Сентябрь 01
20:02 2020

Компанія Ілона Маска SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9 з мису Канаверал на полярну орбіту Землі.

Про це пише The Universe. Space. Tech.

Вчора з космодрому на мисі Канаверал відбувся запуск ракети Falcon 9, яка успішно вивела на орбіту три об'єкти — аргентинський супутник для спостереження Землі SAOCOM-1B (основний вантаж), а також два малі апарати NOMES-1 і Tyvak-0172. Після відділення перший ступінь ракети з бортовим номером B1059 приземлився на території посадкової зони 1, розташованої в 9 км від стартового майданчика. Для неї це був уже четвертий політ у космос.

256425.jpg (59 KB)

Запуск Falcon 9 на полярну орбіту з мису Канаверал

Минулий запуск виявився примітним відразу з кількох причин. По-перше, на відміну від традиційних місій, що стартують з мису Канаверал в північно-східному напрямку, траєкторія польоту Falcon 9 була спрямована на південь. В результаті SpaceX змогла вивести корисне навантаження на полярну орбіту. Це перший з 1969 р. запуск апарату з головного американського космодрому на орбіту з подібним нахилом.

3256425.jpg (28 KB)

Посадка першого ступеня Falcon 9

Причина, з якої мис Канаверал не використовується для "полярних" стартів, полягає в тому, що при такому польоті траєкторія носія проходить над Кубою і Центральною Америкою. SpaceX отримала дозвіл на запуск завдяки двом обставинам. По-перше, технологія повернення першого ступеня Falcon 9 виключає ймовірність її падіння на територію інших країн. По-друге, ця компанія поки є єдиним американським пусковим оператором, який оснастив свої ракети системою автономного переривання польоту (AFTS). У разі нештатної ситуації вона може автоматично припинити місію навіть якщо нема зв'язку з центром управління. Це дуже важлива обставина, оскільки при запуску з мису Канаверал на полярну орбіту шлейф від ракети може перешкодити прийому телеметрії на станціях стеження у Флориді.

43256425.jpg (44 KB)

Траєкторія запуску Falcon 9 на полярну орбіту з мису Канаверал

Також варто відзначити, що минулий запуск виявився для SpaceX ювілейним — побудований компанією носій усоте відірвався від стартового майданчика і відправився в космос. У п'яти випадках це була ракета Falcon 1 (три її запуски були невдалими, два — успішними), в трьох випадках — ракета Falcon Heavy (всі запуски завершилися успіхом) і в 92 випадках — ракета Falcon 9 (90 успішних запусків, один — невдалий, один — частково невдалий). Ця статистика не враховує ще один Falcon 9, що зруйнувався в 2016 р. на стартовому майданчику за два дні до запланованого старту.

Источник: zik.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Полезна ли икра для здоровья — health info

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.