eplus.com.ua

Публічні бібліотеки Києва працюють онлайн

Апрель 28
10:10 2020

Оголошення карантину в зв’язку з епідемією коронавірусу і закриття бібліотек для відвідування, як наслідок, змусили бібліотекарів шукати можливі формати взаємодії з користувачами та пропонувати своїх послуги онлайн.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ТА ДОВІДКИ

На час карантину фахівці-бібліографи надають консультації та інформацію про книжкові фонди по телефону, через електронну пошту, через соціальні мережі.
Електронний каталог Публічної бібліотеки імені Лесі Українки зі зведеною базою записів книжок, що з 1992 року надійшли у фонди 90 бібліотек для дорослих, доступний у цілодобовому режимі онлайн, і в умовах карантину робота бібліотекарів з його поповнення записами на нові видання та удосконаленню пошукових можливостей не припиняється.
Сервіси віртуальної довідкової служби працюють на сайтах Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та ще 7-ми публічних бібліотек міста. Перейшовши за нижче наведеними посиланнями, кожен має можливість отримати відповідь на запитання про наявність документів в єдиному фонді київських бібліотек, фактографічних відомостях про історичні та культурні події, уточнити дані різних видань тощо.
Віртуальна довідка ПБ ім. Лесі Українки
Віртуальна довідка бібліотек Подолу
Онлайн-довідка бібліотек Печерського району
Віртуальна довідка бібліотек Солом’янського району
Запитання – відповідь бібліотек Солом’янського району
Зворотній зв’язок бібліотеки ім. І. Багряного
Віртуальна довідка бібліотек Шевченківського району
«Запитай у бібліографа» бібліотеки ім. М. Костомарова
Бібліотеки, використовуючи наявну технічну базу, створюють електронні копії видань, які вийшли з-під дії авторського права, та представляють їх на своїх сайтах. Тож скористатися ними онлайн може кожен зацікавлений з будь-якої точки світу.
ЕЛЕКТРОННІ МАТЕРІАЛИ

Електронна бібліотека на сайті Публічної бібліотеки імені Лесі Українки містить близько 700 книжок у вільному доступі. Це оцифровані книжки із власної колекції Сержа Лифаря, рідкісні видання про Київ, художня та галузева література. Просто перейдіть за цим посиланням: електронна бібліотека Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.
Працює бібліотека і над розвитком Цифрової бібліотеки «Київ», яка доступна онлайн.
Повнотекстовими матеріалами можна скористатися також в:
Електронній бібліотеці ЦБС Оболонського району
Повнотекстовій базі даних «Солом’янка»
Повнотекстовій базі статей про Деснянський район

ТРЕНІНГИ ТА МАЙСТЕР-КЛАСИ
Бібліотеки не забувають про своїх читачів і під час карантину – здійснюють інформаційну підтримку, що полягає у створенні та представленні на сайтах корисної інформації щодо запобігання розповсюдженню захворюваності на коронавірус та поточної ситуації в Україні та світі, тримають зв'язок через соціальні мережі, підбирають та рекомендують різні корисні та пізнавальні онлайн-ресурси, готують та поширюють матеріали для психологічного розвантаження та релаксу, проводять тренінги та майстер-класи онлайн, віртуальні екскурсії, віртуальні галереї, поетичні читання в прямому включенні, відеозаписи читання вголос для дітей, концерти, організовують онлайн-лекції. У мережі Facebook представлені сторінки близько 80 київських бібліотек. Для візуалізації своєї діяльності бібліотеки використовують 22 відеоканали.
Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя», що вже майже 2 роки реалізовується Публічною бібліотекою імені Лесі Українки, а це понад 50 психологічних і освітніх тренінгів, є сьогодні надзвичайно актуальним. Адже рівень негативних емоційних станів (депресії, тривожності, паніки, втоми і розладів сну) українців під час карантину зростає. Тому сьогодні бібліотерапія продовжується у форматі онлайн. Прямі включення з можливістю задати запитання психологу Златі Біневич почали відбуватися зі сторінки Публічної бібліотеки імені Лесі Українки у мережі Facebook.

Для багатьох сімей карантин став випробуванням на міцність. Вимушене й майже цілодобове перебування в одному приміщенні, особливо якщо немає можливості бодай ненадовго розійтися по різних кімнатах; одночасне виконання робочих, домашніх і освітніх (стосовно дітей) обов'язків; тривога через невизначеність ситуації, часто – втрата чималої частини доходу, а то й узагалі роботи, – все це неминуче призводить до наростання рівня агресії. І якщо раніше в сім'ї конфліктів не було, тепер вони цілком можуть траплятися. А якщо стосунки були конфліктні й раніше, тепер це може загостритися. Про те, як зберегти добрі стосунки в сім'ї, не доводячи конфлікти до крайніх точок нагнітання, можна буде поговорити 29 квітня о 16:00 у прямому ефірі з Наталією Козачук, юристкою, медіаторкою та коучем. Також 29 квітня об 11.00 у прямому етері зі сторінки бібліотеки у мережі Facebook — Наталія Пирогова, києвознавиця та екскурсовод презентує розповідь та мандрівку київськими стежками незабутнього актора Миколи Гринька (до 100-річчя від дня народження).

Источник: vechirniy.kyiv.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

CNN опубликовал ключевые тезисы плана спецпосланника США по завершению войны в Украине

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.