eplus.com.ua

"Мелодія ля-мінор": оркестри Маріуполя та Львова записали спільний онлайн-концерт

Апрель 26
08:23 2020

Карантин вносить свої корективи. І якщо не можна зіграти концерт на сцені, його можна відтворити, до прикладу, онлайн. Як це зробити вже знають львівські та маріупольські музиканти. Вони записали відому "Мелодію ля-мінор", українського композитора Мирослава Скорика. Кожен з 40 виконавців записував свою партію окремо з дому на відеокамеру. Про те що з цього вийшло розкажуть журналісти "5 каналу".

Двері львівської філармонії зачинені вже більше місяця. Тут, як і у всіх закладах культури – карантин. Артистам довелося відмінити десятки концертів не лише на рідній сцені, а й в інших країнах світу.

Глядачів та оплесків нині бракує скрипалю Яремі Павліву. Десять років чоловік грає на скрипці у камерному оркестрі "Віртуози Львова".

"Це є щоденна потреба грати разом. Це потреба є музичного вираження. Це єдина можливість для музикантів, які звикли, для яких є способом життя спілкування в музиці разом. Пліч-о-пліч, смичок до смичка. І завдяки цим сучасним технологіям – це порятунок", – каже Ярема Павлів, скрипаль камерного оркестру "Віртуози Львова".

Композицію для дистанційного концерту обирали спільно з маріупольськими колегами – нею стала "Мелодія ля-мінор", українського композитора Мирослава Скорика.

Провести онлайн концерт запропонував керівник Львівського камерного оркестру – Сергій Бурко. Артист каже, проєкт покликаний об'єднати схід та захід країни.

"В умовах всесвітньої пандемії артисти і музиканти у вимушеній ізоляції. А це та категорія людей, яка звикла до публічної діяльності. Ми демонструємо, що ми разом, що ми спільно можемо співпрацювати, створюваний новий інноваційній культурний продукт", – розповідає Сергій Бурко художній керівник оркестру "Віртуози Львова".

Маріупольські музиканти львівських колег підтримали із задоволенням.

"Ми назвали її мелодія, яка об'єднує Україну. Ця мелодія – вона дійсно незвичайна. Вона стала, можна сказати, гімном єдності, гімном миру", – каже Василь Крячок, керівник і головний диригент камерного оркестру "Ренесанс".

Сорок музикантів зі Львова та Маріуполя на відстані тисячу кілометрів грали в унісон під керівництвом двох диригентів.

"Це не розвага, це дуже складна робота, це дуже серйозна робота і це робота високопрофессійна. Тут не кожен оркестр, не всі люди це зможуть зробити. І не кожен відео, звукооператор може зробити все на такому належному рівні високопрофесійному", – говорить Василь Крячок.

Усі карантинні обмеження музиканти сумлінно виконали: кожен свою партію записував удома на відеокамеру.

"Під час виконання у нас не було прямого контакту з публікою, із залом для глядачів, з музикантами оркестру, з диригентом. Але думка про те, що в цей момент те ж саме відбувається в абсолютно іншому кінці України, звичайно надихала", – розповідає Наталія Ляшенко, концертмейстерка оркестру "Ренесанс".

Найближчим часом музиканти планують записати ще вісім композицій відомих світових класиків.

Источник: 5.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

«Сейчас мы переживаем золотое время для ядерной энергетики». Интервью с проектировщиком ХАЭС

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.