eplus.com.ua

Данія використовуватиме додаток відстеження контактів для стримання коронавірусу

Апрель 24
08:32 2020

Уряд Данії у співпраці з ІТ-компанією Netcompany готує мобільні додатки для відстеження контактів та виявлення симптомів коронавірусу.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Mobihealth News.

Національне агентство з цифровізації Данії у співпраці з ІТ-компанією Netcompany готує два мобільних додатки, які допоможуть стримувати епідемію після послаблення карантинних обмежень.

Один з додатків, ‘COVIDmeter’, допомагатиме державі розуміти ймовірну кількість інфікованих коронавірусом завдяки відстеженню симптомів у населення.

Він інтегрований з базами даних Statens Serum Institut (SSI), відомства з контролю за інфекційними захворюваннями при Міністерстві охорони здоров’я. Цей додаток вже доступний для використання.

Людям, на добровільних засадах, пропонують щотижня повідомляти через додаток інформацію про стан свого здоров’я, також – чи вони здавали тест на вірус та чи мали контакт з людьми, які захворіли.

Вхід в обліковий запис користувача здійснюється за технологією, подібною до онлайн-банкінгу, а до органів охорони здоров’я надсилається в анонімізованій формі.

Другий, Mobile Proximity App, має на меті допомогти відстежити поширення вірусу. За допомогою Bluetooth додаток відстежуватиме інші пристрої з додатком, які перебували на 2-метровій дистанції, щоб користувачі розуміли реальний масштаб потенційних контактів.

Зазначається, що цей додаток повністю відповідає стандартам Загального регламенту про захист даних (GDPR). Його планують запустити протягом наступних двох тижнів.

"Ми діємо з майже "релігійною обережністю", коли мова йде про відстеження", — запевняє директор компанії-розробника Андре Рогачевскі В інтерв’ю данському виданню Berlingske. За його словами, додаток є безпечним, анонімним, а дані згодом будуть видалені.

"Дані, отримані в реальному часі, критично важливі для того, щоб влада розуміла ситуацію з потенційним інфікуванням – щоб бути спроможною приймати поінформовані рішення щодо послаблення карантинних обмежень", — додає він.

Источник: eurointegration.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Простой способ вернуть сервисы Google на смартфоны Huawei и Honor

Читать всю статью