Астрономи вважають, що супутники Маска можуть стати на заваді науковим відкриттям
Сотні астрономів поперджають, що супутникові сузір'я, такі як мережа Starlink Ілона Маска, можуть мати «надзвичайний вплив» на астрономію і науковий прогрес. Як повідомляє The Independent, на переконання експертів, цей вплив може бути негативним.
Учасники семінару Satellite Constellations 1 (Satcon1) виявили, що сузір'я яскравих супутників докорінно змінять наземну оптичну і інфрачервону астрономію і можуть вплинути на зовнішній вигляд нічного неба для астрономів з усього світу. У дослідженні взяли участь більше 250 астрономів, операторів супутників і «прихильників темного неба», які намагались краще зрозуміти астрономічний вплив великих супутникових угруповань.
Як відомо, приватна аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX планує запустити понад 30 000 супутників Starlink для забезпечення високошвидкісного інтернету. У звіті астрономів говориться, що «тільки Starlink може приблизно подвоїти кількість рухомих об'єктів в космосі, які видно неозброєним оком в сутінках».
До варіантів, які розглядають фахівці для вирішення цієї проблеми, входять «їх затемнення», «тримання їх на низькому рівні», «розміщення їх таким чином, щоб вони відбивали менше сонячного світла», але першим в списку було «не запускати їх».
Як відомо, SpaceX застосувала різні тактики, щоб зменшити видимість своєї супутникової мережі, в тому числі зафарбувала їх в чорний колір і змінила положення сонячних панелей, щоб вони відбивали менше світла.
Нагадаємо, на ресурсі Reddit з'явилися виміри якості зв'язку мережі супутникового інтернету Starlink. Їх почали викладати перші тестувальники, які отримали доступ до сервісу в останні тижні. Поки що якість сильно поступається обіцянкам Ілона Маска по швидкості передачі даних, але за затримкою сигналу вже наближаються до тих орієнтирів, що він називав.
Источник: mind.ua