eplus.com.ua

Ассанж відновлює юридичну боротьбу проти екстрадиції до США

Сентябрь 07
23:02 2020

Джуліан Ассанж відновлює свою битву в лондонському суді, щоб уникнути екстрадиції до Сполучених Штатів для пред'явлення кримінальних звинувачень в зв'язку з діяльністю його веб-сайту WikiLeaks. Про це CNBC.

Американська влада США обвинувачує 49-річного Ассанжа у змові з метою зламу урядових комп'ютерів і порушенні закону про шпигунство у зв'язку з розголошенням конфіденційних даних через WikiLeaks в 2010-2011 роках.

Його шанувальники вважають Ассанжа борцем за свободу слова, викривача зловживань влади США. Його критики кажуть, що, публікуючи невідредаговані документи, він нерозважливо піддав небезпеці життя джерел розвідки в Іраку, Ірані та Афганістані.

Він також став об'єктом критики щодо публікації документів під час президентської кампанії в США в 2016 році, вкрадених у Національного комітету Демократичної партії, що завдало шкоди кандидатурі Хілларі Клінтон. Сам Ассанж відкидає звинувачення американських слідчих в тому, що WikiLeaks отримав ці документи від російських хакерів. Телеканал наголошує, що питання не є частиною судового розгляду.

Ассанж потрапив в заголовки міжнародних новин в 2010 році, коли WikiLeaks опублікував військове відео США, що показує атаку вертольотів Apache в Багдаді в 2007 році, в результаті якої загинуло близько десяти чоловік, включаючи двох співробітників агентства новин Reuters. Пізніше на сайті було опубліковано величезну кількість військових та дипломатичних документів США.

Його команда юристів в Лондоні стверджує, що звинувачення проти нього з боку США носять політичний характер і являють собою загрозу свободі преси. Захисники також заявили, що Ассанж може вчинити самогубство, якщо його відправлять до Сполучених Штатів, де йому загрожують роки в'язниці.

Як відомо, адвокати у березні намагались витягнути його з в’язниці під заставу, оскільки він, за їхніми словами, є вразливим до коронавірусу. Але суд відмовив, посилаючись на те, що чоловік може сховатись.

Юридичні муки Ассанжа в Великобританії тривають з 2010 року, коли він почав боротися зі спробою екстрадувати його до Швеції, щоб відповісти на питання про звинувачення в сексуальному насильстві.

У червні 2012 року, зіткнувшись з неминучою екстрадицією, він звернувся за притулком в посольство Еквадору.

11 квітня 2019 року поліція Великобританії заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред'явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку Ассанжа на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавило його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій.

1 травня суд в Лондоні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.

Як повідомлялось, у травні 2019 року прокуратура Швеції знову відкрила кримінальну справу стосовно творця WikiLeaks і запросила європейський ордер на його арешт.

У травні влада США висунула звинувачення по 17 новими пунктами засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу

В листопаді 2019 року прокуратура Швеції вирішила припинити розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушеної проти Ассанжа.

У червні 2020 року розширена колегія присяжних в США винесла другий обвинувальний висновок щодо засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Його підозрюють «у одному з найбільших розкрадань секретної інформації в історії Сполучених Штатів». Йдеться про можливу змову австралійця з хакерами, які мають відношення до групи Anonymous.

Источник: mind.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

GeForce RTX 3080 с конкурентным объёмом памяти может выйти уже 2 декабря

Читать всю статью