eplus.com.ua

Втрати України від війни можуть перевищити $1 трлн — ОП

Май 06
12:52 2026

Загальні збитки України внаслідок російської агресії можуть перевищувати один трильйон доларів. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра в інтерв’ю «Європейській правді».

За її словами, до цієї суми входять втрати держави, бізнесу та громадян.

«Разом із бізнесом і громадянами ми можемо говорити про суми за трильйон доларів», — зазначила Мудра.

Продовження після реклами

Вона підкреслила, що ключовим завданням залишається примус Росії до виплати компенсацій за завдані збитки. Наразі триває робота над механізмом використання близько 300 млрд доларів заморожених російських активів.

За словами представниці ОП, ці кошти можуть стати основою компенсаційного фонду, який дозволить швидше відновлювати зруйновану інфраструктуру та підтримувати постраждалих.

Мудра також наголосила на важливості створення міжнародної компенсаційної комісії за участі щонайменше 35 країн, що зробить процес відшкодування не лише українським, а й міжнародним зобов’язанням.

Продовження після реклами

Вона нагадала, що за оцінками Світового банку, збитки України станом на 2024 рік уже перевищили 650 млрд доларів, зокрема лише руйнування Каховської ГЕС оцінюється у 14 млрд доларів.

Завантаження…

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Статьи по теме

Последние новости

США вимагають від ЄС ратифікувати торгову угоду й погрожують новими митами

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.