eplus.com.ua

"Рознести до біса": Трамп зробив гучні заяви щодо Ірану та Куби

Январь 09
00:43 2026

Сполучені Штати можуть вдатися до нових ударів по Ірану, якщо іранська влада продовжить жорстко придушувати вуличні протести та вбивати демонстрантів.

Про це заявив президент США Дональд Трамп в інтерв’ю Salem News Channel.

За словами американського лідера, він чітко доніс позицію Вашингтона до Тегерана.

Продовження після реклами

«Ситуація у них дуже погана. Я дав зрозуміти, що якщо вони почнуть вбивати людей під час заворушень — а вони це часто роблять — відповідь буде надзвичайно жорсткою», — сказав Трамп.

Коментуючи слова ведучого про загибель десятків учасників протестів в Ірані, президент США заявив, що, за його версією, йшлося про тисняву. Він стверджує, що люди загинули внаслідок проблем із контролем натовпу та «інших чинників», а не через цілеспрямовані дії силовиків.

В іншій частині інтерв’ю Трамп також висловився щодо Куби, відповідаючи на запитання про можливе посилення тиску на комуністичний режим. Він заявив, що Вашингтон уже багато десятиліть перебуває у протистоянні з Гаваною, і додав, що варіантів для ще більшого тиску, окрім прямого силового втручання, фактично не залишається.

Продовження після реклами

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість надання Україні «фізичних» гарантій безпеки, проте прагне докорінно змінити фінансову модель присутності свого контингенту. Йдеться про створення механізму, за якого американські військовослужбовці здійснюватимуть контроль за режимом припинення вогню, але їхнє утримання повністю ляже на європейські бюджети або спеціальні міжнародні фонди.

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Статьи по теме

Последние новости

На двох пунктах пропуску на кордоні з Польщею спостерігаються черги

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.