eplus.com.ua

Президент Словаччини обіцяє збільшити поставки зброї Києву

Май 14
08:34 2026

Словаччина стала одним із головних виробників боєприпасів у НАТО та планує надалі збільшувати обсяги поставок озброєння для України. Президент країни Петер Пеллегріні підтвердив, що співпраця з Києвом триватиме на комерційній основі, а виробничі потужності словацьких заводів будуть лише зростати.

Про це пише «Апостроф», посилаючись на словацьке видання TERAZ.SK.

За словами Пеллегріні, Словаччина вже зараз постачає українській стороні боєприпаси «у мільйонних кількостях». Президент наголосив, що в майбутньому ці обсяги стануть ще більшими. Він також додав, що Україна зараз має унікальний досвід у сучасній війні, тому її знання є «джерелом натхнення» для модернізації словацької армії.

Продовження після реклами

Словаччина активно вкладає кошти у власний оборонний сектор, який наразі складає майже 3% ВВП країни. Крім снарядів, там почали розробляти власні дрони для боротьби з ворожими безпілотниками. 

Петер Пеллегріні зазначив, що Альянс загалом стикається з браком виробничих ліній, але його країна змогла зробити значний крок уперед:

«Словаччина вже сьогодні становить майже три відсотки ВВП… завдяки цьому вона стала одним з головних виробників боєприпасів у рамках НАТО».

Продовження після реклами

Також президент повідомив, що країна планує і надалі збільшувати витрати на оборону протягом наступних 10 років. Наразі 34% бюджету на армію витрачається саме на її модернізацію, а не просто на утримання.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо давав зрозуміти, що його країна готова слідом за Угорщиною заблокувати фінансову допомогу ЄС для України. 

Також у 2025 році Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що на наступному засіданні Європейської ради він не підтримає надання репараційної позики для України, яка має бути забезпечена за рахунок заморожених російських активів.

Завантаження…

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Статьи по теме

Последние новости

З окупованої Херсонщини вдалося евакуювати ще 13 українських дітей

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.