Опалювальний сезон в Україні добіг кінця: скільки газу та ресурсів використали

Україна успішно завершила опалювальний сезон, попри постійні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру.
Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
За його словами, країна увійшла в осінньо-зимовий період із запасами газу на рівні 13,2 млрд кубометрів, а обсяги імпорту перевищили 4,6 млрд кубометрів. Водночас власний газовидобуток у 2025 році сягнув 16,97 млрд кубометрів, що на 2,4 млрд більше за прогноз. Зокрема, приватні компанії наростили видобуток більш ніж на 14%.
Продовження після реклами
Окремо міністр відзначив реалізацію експериментального проєкту з підтримки населення: у Сумській та Херсонській областях вразливим категоріям передали 52 тонни скрапленого газу.
Також було розширено можливості транспортування палива — потужність Трансбалканського коридору збільшили до 4,2 млрд кубометрів на рік.
В енергосистемі протягом зими стабільно працювали всі дев’ять енергоблоків атомних електростанцій загальною потужністю 7835 МВт. Крім того, Україна наростила імпорт електроенергії з Європейського Союзу: максимальний показник досяг рекордних 2450 МВт, а загальний обсяг поставок у грудні–лютому становив близько 3,6 млрд кВт·год.
Продовження після реклами
За словами очільника Міненерго, країна також мала достатні запаси вугілля — їх обсяг сягнув 2,4 млн тонн, що на 0,8 млн тонн перевищило заплановані показники.
Раніше ми писали, що в Україні змінять правила проведення конкурсу на будівництво нових генеруючих потужностей.
Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

