eplus.com.ua

FT: Підтримка санкцій проти Росії в Євросоюзі падає — яка причина

Июль 19
19:52 2026

Європейський Союз зіткнувся із суттєвим падінням підтримки нових економічних санкцій проти Росії, оскільки держави-члени блокують заходи, що можуть зашкодити їхнім великим компаніям.
Про це повідомляє FT із посиланням на дипломатичні джерела.
Попри жорстку риторику про солідарність на офіційному рівні, на практиці готовність європейських столиць миритися з побічними наслідками санкцій для власного бізнесу помітно знизилася.

Продовження після реклами

Оскільки санкції потребують одностайної підтримки, позиція окремих країн створила безпрецедентні перешкоди для ухвалення 21-го пакета обмежень.
Греція відмовляється підтримати пакет, вимагаючи права продовжувати транспортування російського скрапленого природного газу, щоб захистити інтереси судноплавного магната Джорджа Прокопіу. 
Португалія та Німеччина наполягають на скасуванні заборони на імпорт російської риби для підтримки власної рибопереробної галузі.

Продовження після реклами

Франція та Італія виступають за пом’якшення візових обмежень для російських військовослужбовців, що брали участь у війні.
Австрія вимагає розморозити €2 млрд російських активів для компенсації штрафу, накладеного Москвою на банк «Райффайзен».
Дипломати зазначають, що внутрішня єдність ЄС слабшає, а моральні імперативи в переговорах відходять на другий план перед корпоративними інтересами. Ситуацію також ускладнює роздратування країн, чиї компанії — як-от Carlsberg та Fortum — вже зазнали мільярдних збитків від дій Росії, через те, що інші союзники досі намагаються захистити свої бізнес-зв’язки з агресором. Затримка ухвалення рішень відбувається на тлі сподівань Заходу на те, що єдиний санкційний тиск змусить Кремль до переговорів.
Проте експерти визнають, що небажання окремих держав підтримувати жорсткі обмеження залежить від того, наскільки в цих країнах сприймають Росію як безпосередню загрозу власній безпеці.
Днями прем’єр-міністр Латвії Андріс Кулбергс розкритикував окремі країни ЄС за блокування санкцій проти російського енергосектору.

Завантаження…

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Поділитись публікацією:

Статьи по теме

Последние новости

Канада закупить 190 бронемашин ACSV і передасть частину Україні

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.