eplus.com.ua

Частина України залишилась без світла після негоди та атак РФ – "Укренерго" оновило дані

Июнь 09
10:38 2026

В Україні через російські артилерійські обстріли та удари безпілотників знеструмлено жителів у шести областях, а через сильні зливи та вітер без світла залишилися понад 40 населених пунктів на Київщині та Сумщині. 
Про це повідомляє «Укренерго», передає «Апостроф».
Водночас загальний рівень споживання електрики в країні знизився завдяки сонячній погоді, яка дозволяє ефективно працювати побутовим електростанціям.

Продовження після реклами

Наслідки обстрілів та сильної негоди
Російські війська продовжують завдати ударів по цивільних об’єктах енергетичної системи України. Станом на ранок 9 червня через атаки дронів та артилерії без електропостачання перебувають споживачі у Чернігівській, Харківській, Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. У компанії зазначили, що аварійні бригади розпочинають ремонтні роботи одразу, як тільки це дозволяє безпекова ситуація, щоб оперативно повернути світло абонентам.
Паралельно на енергосистему вплинули погодні умови. Через зливи та сильні пориви вітру повністю або частково знеструмлено понад 40 міст і сіл у Київській та Сумській областях. Фахівці місцевих обленерго вже займаються відновленням пошкоджених повітряних ліній.
Рівень споживання та заклики до економії
За даними енергетиків, зранку 9 червня о 09:30 споживання електроенергії в країні зменшилося на 3,5% порівняно з попереднім днем. На більшій частині України встановилася ясна погода, що активізувало роботу приватних сонячних станцій і знизило навантаження на загальну мережу. Натомість добовий пік споживання у понеділок, 8 червня, припав на вечір і відповідав показникам п’ятниці.

Продовження після реклами

У зв’язку з цим диспетчери просять громадян скоригувати свої побутові звички для стабілізації системи.

«Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи промислових сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. Натомість зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні у вечірні години – з 18:00 до 22:00», – повідомили в «Укренерго».

Напередодні в «Укренерго» повідомили, що у понеділок, 9 червня, обмеження електропостачання для побутових споживачів та бізнесу в Україні не запроваджуватимуться.

Завантаження…

Більше оперативних новин у Telegram Апострофа

Поділитись публікацією:

Статьи по теме

Последние новости

ФРТУ закликала не підвищувати вантажні тарифи Укрзалізниці: це може посилити тиск на економіку

Читать всю статью

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Транспортная компания с высоким стандартом обслуживания и надежности.