Автомобіль та війна: важливі поради
Зараз Україна переживає непрості часи і кожна порада може бути вирішальна. Я відповідаю за автомобільну тематику – тому зрозуміло, що якщо й можу щось порадити, то саме про автомобілі. Проте якщо ці поради допоможуть хоча б одній людині – це буде означати, що все було не дарма.
Порада перша: економічне керування
Ви не знаєте, коли буде наступна АЗС, чи буде вона працювати, чи буде там необхідне паливо. Тому бережіть пальне, керуйте автомобілем спокійно. До того ж це зменшить ризики потрапити в ДТП. Також бажано придбати каністру та мати певний запас палива. Навіть якщо вам буде щастити і ви будете без проблем знаходити АЗС, каністра з паливом може знадобитися вашим друзям або сусідам.
Порада друга: потрапили в ДТП – вирішіть проблему на місці
Будь-яка ДТП є втратою часу для вас та інших водіїв, що рухаються у корку за вами. Тому якщо втрапили у незначне ДТП без постраждалих – краще просто обмінятись телефонами з іншим водієм, сфотографувати автомобілі, та перенести вирішення питання до більш спокійних часів.
Порада третя: ховайтесь за автомобілем у місці розташування двигуна
Автомобіль може здаватися міцним та надійним захистом, проте це не завжди так: зовнішні панелі можуть прострілюватись кулями, під час вибуху поруч може розлетітися скло й нанести поранення. Одне місце, яке і справді надійно захищає – це місце розташування масивного двигуна. Тому якщо доведеться ховатися за автомобілем, то ховайтесь у місці розташування двигуна.
Порада четверта: бустер, power-банк, ліхтарик
Все це може бути одним приладом. Великий «бустер» допоможе запустити двигун (як не вашого автомобіля, то сусіда). Водночас він може виступати «power»-банком для зарядки гаджетів. Крім того, можна знайти моделі з ліхтариком. Звісно, зараз вже пізно казати «вам потрібно купити ось це», проте якщо з’явиться можливість – купуйте такий прилад «3 в 1».
Порада п’ята: якщо вирішили кудись їхати – перевіряйте шляхи
Наразі працюють мобільні оператори на інтернет-мапи, що дозволяє відстежувати завантаження шляхів. Зважайте, що на дорогах можуть бути встановлені блок-пости або знищені мости. Тобто, звичний маршрут насправді сьогодні може помітно відрізнятися. Тому ще раз – перевіряйте шляхи.
Якщо маєте ще схожі поради – додавайте в коментарях: можливо для когось це буде важливо та навіть врятує життя.
(фотографія – autocentre.ua)