«Карантин в цифрах» — що відбувається на світовому телеком-ринку
Некомерційна організація RIPE NCC є однією з п'яти регіональних інтернет-реєстраторів, яка спільно з технічними експертами забезпечує підтримку інфраструктури інтернету на глобальному рівні. Так, RIPE NCC обслуговує Європу, Центральну Азію і Близький Схід (більш детальний розподіл регіонів серед 5-ти інтернет-реєстраторів наведено на карті нижче).
Регіональне розподілення між функціонуванням ARIN, RIPE NCC, APNIC AFRINIC і Lacnic на глобальному рівні
Нещодавно компанія провела дослідження на телеком-ринку і проаналізувала зміни в роботі світових телеком-операторів, вказавши при цьому те, що цікавить сьогодні найбільше — цифри.
Що зараз відбувається на світовому ринку телекомунікацій? Як змінилися пріоритети роботи операторів і як це вплинуло на світовий трафік — в нашому короткому огляді.
Новий формат життя — нові пріорітети
Перехід світового бізнесу в формат дистанційної роботи гостро вплинув на розвиток кожної сфери економіки і, безумовно, серед них опинилася і сфера телекомунікацій. Звичне життя залишилося позаду, а на зміну йому прийшла трансформація бізнес-процесів і зміна пріоритетів роботи безлічі операторів:
-в першу чергу всі сили телеком-провайдерів спрямовані на ліквідацію аварій (дана сторона роботи сьогодні пріоритетніша за підключення нових клієнтів);
-на другому місці знаходиться підключення соціально-значущих проектів (медичні та державні установи, банки);
-в пріоритеті екстенсивний, а не інтенсивний розвиток (надійність і стабільність роботи існуючих мереж сьогодні важливіша нових підключень).
IXP (точки обміну трафіком) під час кризи: нові рекорди
За останні півтора місяці карантину телеком-фахівці спостерігають збільшення трафіку на світових IXP. Наприклад, в одній з найбільших точок обміну трафіком DECIX (Франкфурт) трафік за час карантину збільшився на 10%, а в Ams-IX (Нідерланди) на 17%.
-Канада: в середньому спостерігається зростання на 25%;
-DECIX: +10% в цілому;
o відеострімінг+100%
o трафік відеоконференцій +50%
-Ams-IX: +17%;
-LINX: +30%;
-Msk-IX: +20%.
Також важливо відзначити, що сьогодні присутнє зростання трафіку локального контенту (в першу чергу за рахунок ЗМІ). Але також трафік зростає і на глобальних платформах:
-Youtube (в середньому +10% по світу);
-Netflix: (зростання приблизно на 20-40%);
-сервіси відеоконференцій (в першу чергу Zoom): зростання на 700%.
Що ж стосується мобільних операторів, то експерти стверджують, що через епідемію постраждав міжнародний роумінг — сьогодні спостерігається зниження доходів від роумінгу (2-6% при середній нормі чистого прибутку 17%).
У період кризи варто відзначити важливість сфери кібербезпеки. З переходом на дистанційну роботу інформаційна складова бізнесу стала більш вразливою, а співробітники «на удаленке» — легкою здобиччю для хакерів. Так згідно з підрахунками Ripe NCC сумарна смуга DDoS-атак значно зросла і вже до лютого таке зростання досягло значення + 40%.
Недалеке майбутнє — чого очікувати гравцям телеком-ринку
У період кризи вкрай складно складати плани або прогнози на майбутнє. Адже ніхто не знає, що буде завтра. Але, компанія Ripe NCC, грунтуючись на припущеннях операторів різних країн все ж склала певний сценарій подальшого розвитку:
-віддалені форми роботи швидше за все будуть актуальні ще тривалий час, у зв'язку з цим можлива зміна принципів планування мережі операторами;
-на початку карантину здавалося, що телеком буде точкою економічного зростання, зараз же очікується падіння доходів в середньому по світу на 3-4%;
-в середньостроковій перспективі можна очікувати підвищення цін на базові послуги зв'язку;
-вендори і аналітики ринку очікували, що 2020 буде роком 5G, але карантин вніс свої корективи.
Источник: gigatrans.ua